If there are 24 doughnuts in a box and a bakery store orders 6 boxes. How many doughnuts will they receive?

24 x 6 = 144 doughnuts

NR
Answered by Natalie R. Maths tutor

1869 Views

See similar Maths 11 Plus tutors

Related Maths 11 Plus answers

All answers ▸

Which places do these point to? Write the answer in English


3 eggs cost £4.80 and 4 slices of bread cost £3.00. What is the cost of 1 egg and 1 slice of bread?


Write these fractions from smallest to largest 1/4 , 2/3, 1/2, 2/6


How many thirds are there in 9?


We're here to help

contact us iconContact usWhatsapp logoMessage us on Whatsapptelephone icon+44 (0) 203 773 6020
Facebook logoInstagram logoLinkedIn logo

© MyTutorWeb Ltd 2013–2025

Terms & Conditions|Privacy Policy
Cookie Preferences