Find a tutor
How it works
Prices
Resources
For schools
Become a tutor
Answers
>
Maths
>
11 Plus
>
Article
If there are 24 doughnuts in a box and a bakery store orders 6 boxes. How many doughnuts will they receive?
24 x 6 = 144 doughnuts
NR
Answered by
Natalie R.
•
Maths tutor
1869 Views
See similar Maths 11 Plus tutors
Related Maths 11 Plus answers
All answers ▸
Which places do these point to? Write the answer in English
3 eggs cost £4.80 and 4 slices of bread cost £3.00. What is the cost of 1 egg and 1 slice of bread?
Write these fractions from smallest to largest 1/4 , 2/3, 1/2, 2/6
How many thirds are there in 9?
We're here to help
Contact us
Message us on Whatsapp
+44 (0) 203 773 6020
Company Information
Careers
Blog
Subject answers
Become a tutor
Schools
Safeguarding policy
FAQs
Using the Online Lesson Space
Testimonials & press
Sitemap
Popular Requests
Maths tutor
Chemistry tutor
Physics tutor
Biology tutor
English tutor
GCSE tutors
A level tutors
IB tutors
Physics & Maths tutors
Chemistry & Maths tutors
GCSE Maths tutors
© MyTutorWeb Ltd 2013–2025
Terms & Conditions
|
Privacy Policy
CLICK CEOP
Internet Safety
Payment Security
Cyber
Essentials
Cookie Preferences